Konkurs "Europa dla obywateli" - poszukiwanie partnera

Departament Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego informuje o trwającym naborze do programu Europa dla Obywateli. Chcielibyśmy zainteresować Państwa Działaniem 2.3 „Projekty społeczeństwa obywatelskiego", realizowanym w ramach Komponentu 2. „Demokratyczne zaangażowanie i uczestnictwo obywatelskie". W działaniu tym organizowany jest tylko jeden nabór rocznie, w tym roku termin składania wniosków upływa z dniem 1 marca 2018 roku.

Rozpoczęcie projektu musi nastąpić od 1 sierpnia 2018 roku i trwać maksymalnie do31 stycznia 2019 roku. Maksymalny czas trwania projektu wynosi 18 miesięcy.
Wnioskodawcami w programie mogą być:
• organizacje nienastawione na zysk, w tym organizacje społeczeństwa obywatelskiego,
• instytucje edukacyjne, kulturalne lub badawcze.
Co ważne, w projekcie muszą brać udział organizacje z co najmniej 3 kwalifikujących się krajów, z których co najmniej dwa są państwami członkowskimi Unii Europejskiej.
Zarówno termin składania aplikacji i związany z nim niewielki czas na przygotowanie aplikacji projektowych, jak i wymogi dotyczące partnerstw, zawężają liczbę potencjalnie zainteresowanych konkursem podmiotów do tych, które mają już nawiązaną współpracę z partnerami zagranicznymi oraz są w stanie zdefiniować tematykę i cele ewentualnego projektu w krótkim czasie. Urząd Marszałkowski w przypadku takich wnioskodawców może wystąpić w roli partnera oraz podmiotu wspierającego np. w sporządzaniu aplikacji projektowych, czy podmiotu wykazującego wkład własny.
Jeśli są Państwo w trakcie przygotowywania aplikacji lub byliby w stanie w krótkim czasie ją przygotować prosimy o kontakt z panią Moniką Słupińską (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), Departament Promocji i Współpracy Zagranicznej UMWŁ.
Poniżej zamieszczamy link do konkursu.
https://europadlaobywateli.pl/komponenty-i-dzialania/projekty-spoleczenstwa-obywatelskiego/

Skomentuj

Powrót na górę

Skontaktuj się z nami

captcha
Przeładuj

Polecane Serwisy

www.lodzkie.pl
www.rpo.lodzkie.pl
www.pokl.lodzkie.pl
                                                     

www.bip.lodzkie.pl
www.ngo.pl
www.pozytek.gov.pl