Konkurs z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego w 2018 roku

Zarząd Województwa Łódzkiego ogłasza pierwszy otwarty konkurs na realizację zadań publicznych Województwa Łódzkiego z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego w 2018 roku, mających na celu wzbogacanie oferty kulturalnej województwa łódzkiego oraz pielęgnowanie i rozwój polskiej tradycji kulturowej w województwie łódzkim, realizowanych poprzez:
- organizowanie wydarzeń kulturalnych prezentujących dorobek polskiego i światowego dziedzictwa kultury na terenie województwa łódzkiego;
- prezentowanie lokalnego i regionalnego dorobku kultury;
- organizowanie przedsięwzięć kulturalnych eksplorujących i interpretujących ideę „niepodległości" w kontekście setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

Do pobrania:

1. Treść ogłoszenia otwartego konkursu ofert
2. Karta oceny formalnej
3. Karta oceny merytorycznej

Najważniejsze informacje o konkursie:
- wnioski składa się w wersji elektronicznej za pośrednictwem portalu www.witkac.pl
- suma środków do rozdysponowania w konkursie - 600 000 zł
- maksymalna kwota wnioskowanej dotacji - 70 000 zł
- wymagany wkład własny - 10% wnioskowanej kwoty dotacji (wkład finansowy – minimum 8% wnioskowanej kwoty dotacji)
- do kiedy trwa nabór ofert - do 18 grudnia 2017 r.
- do 21 grudnia 2017 r. należy złożyć podpisane potwierdzenie złożenia oferty w portalu witkac.pl
- kiedy jest planowane rozstrzygnięcie konkursu - do 31 marca 2018 r.
- od kiedy można realizować zadania - od 15 kwietnia 2018 r. (do 31 grudnia 2018r.)

Na co zwrócić uwagę biorąc udział w konkursie i wypełniając ofertę:
- można złożyć tylko jedną ofertę
- należy opisać w punkcie IV.10. warunki pobierania świadczeń pieniężnych od odbiorców, jaka będzie wysokość świadczenia poniesiona przez pojedynczego odbiorcę oraz jaka będzie łączna wartość tych świadczeń, tak, by opis ten był spójny z kosztorysem (jeżeli planowane są opłaty)
- należy opisać w punkcie IV.12. sposób wyceny wkładu osobowego z podaniem cen rynkowych, tak, by opis ten był spójny z kosztorysem (jeżeli planowane jest zaangażowanie wolontariuszy)
- należy opisać w punkcie IV.13. zasady i sposób wykorzystania wkładu rzeczowego oraz sposób jego wyceny z podaniem cen rynkowych, tak, by opis ten był spójny z kosztorysem (jeżeli wkładem własnym ma być wkład rzeczowy)

W związku z konkursem, organizujemy spotkanie informacyjne dla zainteresowanych. Oto link (https://www.lodzkie.pl/kultura/organizacje-pozarzadowe) i informacje o spotkaniu:

Otwarty konkurs ofert - spotkanie informacyjne

W związku z ogłoszeniem przez Zarząd Województwa Łódzkiego pierwszego otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Województwa Łódzkiego z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego w 2018 roku, Departament Kultury i Edukacji ma przyjemność zaprosić na spotkanie informacyjne dotyczące ww. konkursu.
Spotkanie, które odbędzie się w dniu 01.12.2017 r. o godzinie 12.00 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego przy Al. Piłsudskiego 8 (sala 104), poprowadzą pracownicy Departamentu Kultury i Edukacji odpowiedzialni za obsługę otwartych konkursów ofert.
W trakcie spotkania zostaną omówione warunki udziału w otwartym konkursie ofert (termin składania ofert, wysokość dotacji przeznaczonych na realizację zadań, wymagane załączniki), a także zasady finansowania planowanych przedsięwzięć oraz obsługi portalu witkac.pl.
Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w spotkaniu, prosimy o przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 30.11.2017 r.
Z uwagi na ograniczona liczbę miejsc na sali, o zakwalifikowaniu do uczestnictwa w spotkaniu decyduje kolejność zgłoszeń.
Informacje na temat planowanego spotkania, jak i samego konkursu można uzyskać pod numerem telefonu: (42) 291 97 43.

Do pobrania:
Formularz uczestnictwa w spotkaniu informacyjnym w dniu 01.12.2017 r.

Skomentuj

Powrót na górę

Skontaktuj się z nami

captcha
Przeładuj

Polecane Serwisy

www.lodzkie.pl
www.rpo.lodzkie.pl
www.pokl.lodzkie.pl
                                                     

www.bip.lodzkie.pl
www.ngo.pl
www.pozytek.gov.pl