– Konferencja z okazji 18-lecia Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz VII Ogólnopolskiego Święta Rad Działalności Pożytku Publicznego

Konwent Wojewódzkich Rad Działalności Pożytku Publicznego zaprasza na konferencję w związku z obchodami 18-lecia Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz VII Ogólnopolskiego Święta Rad Działalności Pożytku Publicznego, w ramach projektu „Dobre rady dla Rady”, finansowanego z programu NOWEFIO 2021 – priorytety 2-4 przez Narodowy Instytut Wolności.

Konferencja odbędzie się 27 listopada 2021 roku, w Warszawie, od godz. 10:00 w formule hybrydowej i skierowana jest nie tylko do członków Rad Działalności Pożytku Publicznego, ale do wszystkich osób zaangażowanych w budowanie społeczeństwa obywatelskiego

Organizatorami konferencji są: Konwent Wojewódzkich Rad Działalności Pożytku Publicznego, Stowarzyszenie EKOSKOP, Stowarzyszenie Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej w Krzesku  oraz Opolskie Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych.

Wśród zaproszonych gości znajdą się osoby odpowiedzialne za obecny kształt ustawy. Dyskusja będzie toczyć się wokół: funkcjonowania społeczeństwa obywatelskiego po 1989 roku, historii pożytku publicznego, „blaskach i cieniach” i potencjalnych zmianach ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Druga część spotkania będzie poświęcona pracy w grupach tematycznych.

Więcej szczegółów dotyczących konferencji w tym szczegółowy program spotkania już wkrótce!

Konwent Wojewódzkich Rad Działalności Pożytku Publicznego działa od 2016 roku, sprzyjając krzewieniu kultury dialogu oraz współpracy. Tworzą go przedstawiciele Wojewódzkich Rad Działalności Pożytku Publicznego – zarówno reprezentanci strony pozarządowej w radach, jak i samorządowcy. W spotkaniach Konwentu uczestniczą jednak nie tylko osoby zaangażowane na szczeblu wojewódzkim, zapraszane są też rady powiatowe, gminne i miejskie. Celem organizatorów jest stworzenie przestrzeni, która będzie umożliwiała wymianę kluczowych informacji, poglądów oraz wspólne znajdowanie rozwiązań w zakresie współpracy rządu, samorządu oraz organizacji społecznych, jednocześnie budując silne społeczeństwo obywatelskie.

Back to top