Zarząd Województwa Łódzkiego ogłasza drugi otwarty konkurs ofert pt. „Łódzkie pamięta” na realizację zadań publicznych Województwa Łódzkiego z zakresu podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej w 2023 roku, mających na celu popularyzację wśród mieszkańców województwa łódzkiego wiedzy o zjawiskach istotnych dla historii regionu łódzkiego, realizowanych poprzez:
- Organizację inscenizacji historycznych ważnych dla historii i tożsamości regionu łódzkiego,
- Upamiętnienie 160. rocznicy wybuchu powstania styczniowego,
- Organizację wydarzeń historycznych ważnych dla tożsamości województwa łódzkiego,
- Wykonanie i montaż w przestrzeni publicznej województwa łódzkiego tablic upamiętniających wydarzenia i postacie ważne dla historii i tożsamości regionu łódzkiego (tablica musi być wykonana z kamienia i mieć wymiary co najmniej A2 – 42 cm x 59,4 cm; szczegóły dotyczące wyglądu tablicy, dostosowanego do miejsca, w którym ma ona zawisnąć, a także preferowanego szablonu i logotypów zostaną określone w umowie dotacyjnej).
Podmiotami uprawnionymi do wzięcia udziału w konkursie są:
- organizacje pozarządowe (w tym fundacje i stowarzyszenia)
- koła gospodyń wiejskich zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich
- podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie
Najważniejsze informacje o konkursie:
- wnioski składa się w wersji elektronicznej za pośrednictwem portalu witkac.pl
- suma środków do rozdysponowania w konkursie – 300 000 zł
- maksymalna kwota wnioskowanej dotacji – 50 000 zł
- wymagany wkład własny – 10 % całkowitych kosztów realizacji zadania (wkład finansowy i/lub świadczenia pieniężne od odbiorców zadania – minimum 5% całkowitych kosztów realizacji zadania)
- do kiedy trwa nabór ofert – do 09 marca 2023 r. do godziny 23:59:59
- do 16 marca 2023 r. do godziny 16.00 należy złożyć podpisane potwierdzenie złożenia oferty w portalu witkac.pl
- kiedy jest planowane rozstrzygnięcie konkursu – do 31 maja 2023 r.
- od kiedy można realizować zadania – od 01 czerwca 2023 r. (do 31 grudnia 2023 r.)
- w przypadku otrzymania dotacji w kwocie niższej niż wnioskowana można proporcjonalnie obniżyć wkład własny
Na co zwrócić uwagę biorąc udział w konkursach i wypełniając ofertę:
- w sekcji VI. oferty „Inne informacje” należy wskazać w jaki sposób w ramach realizacji zadania publicznego zapewniona będzie dostępność osobom ze szczególnymi potrzebami (przykładowy zapis: „W ramach zadania zobowiązujemy się do zapewnienia jego dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami w zakresie wymagań określonych w art. 6 ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz. U. 2019 poz. 1696). W indywidualnych przypadkach, gdy ze względów technicznych lub prawnych zapewnienie dostępności, o której mowa w art. 6 jest niemożliwe, zobowiązujemy się do zapewniania dostępu alternatywnego zgodnie z art. 7).
- można złożyć tylko jedną ofertę w konkursie (dopuszcza się możliwość złożenia więcej niż 1 oferty przez podmioty posiadające, utworzone zgodnie z prawem i aktami założycielskimi, filie, oddziały, hufce, koła i inne jednostki terenowe, przy czym środki z dotacji winny być przeznaczone na wykonanie zadania przez jednostkę terenową)
- w punkcie III.6. oferty należy wpisać dodatkowe informacje dotyczące rezultatów realizacji zadania publicznego
- w przypadku, gdy koszt zakupu rzeczy ruchomej w pkt V.A oferty „Zestawienie kosztów realizacji zadania” przekracza 5 000 zł, należy w punkcie VI oferty „Inne informacje” prawidłowo wyliczyć jaka część tego kosztu zostanie pokryta z dotacji, a jaka z innych środków finansowych
- w przypadku, gdy koszty administracyjne w pkt V.A oferty „Zestawienie kosztów realizacji zadania” przekraczają 10 % wnioskowanej dotacji, należy w punkcie VI oferty „Inne informacje” prawidłowo wyliczyć jaka część tych kosztów zostanie pokryta z dotacji, a jaka z innych środków finansowych.