– Zaproszenie na XV obchody Gali Wolontariatu

Gala Wolontariatu to cykliczna impreza integracyjna organizowana przez Regionalne Centrum Wolontariatu „Centerko” z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.

Celem przedsięwzięcia jest podsumowanie działań wolontaryjnych i nagrodzenie najbardziej aktywnych społeczników. W tym roku wydarzenie zostało przygotowane we współpracy z Fundacją Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego FERSO.

Gala Wolontariatu to specjalna okazja do poznania ciekawych sylwetek wolontariuszy z regionu łódzkiego, działających w różnych obszarach życia społecznego, których różnorodność sprawia, że wolontariat w naszym otoczeniu staje się szalenie barwny. Działalność wolontariuszy rozwinęła się już mocno w obszarach pomocy społecznej, oświaty, czy służby zdrowia. Pojawiają się, jednak, wciąż nowe, dotychczas mało dostępne dla wolontariuszy dziedziny – kultura, działalność administracyjna, wolontariat pracowniczy, usługi specjalistyczne, e-wolontariat, czy formy animacyjne i sąsiedzkie.

XV już edycja uroczystości odbędzie się w dn. 05.12 br. o godz. 17.00 w sali widowiskowej Politechniki Łódzkiej przy al. Politechniki 3a pod hasłem #DajSięPonieść

Będzie to nie tyko okazja do podsumowań, podziękowań, ale również wspólnej integracji. Podczas Gali nastąpi rozwiązanie regionalnej edycji konkursu „Wolontariusz i Koordynator Roku Korpusu Solidarności”, „Wolontariusz Międzynarodowy” oraz zostaną wręczone certyfikaty dla placówek modelowo współpracujących z wolontariuszami. W tym roku, oprócz prezentacji wolontariuszy, część oficjalną wzbogacą występy estradowe zaproszonych artystów: Paweł Samochin junior, Karolina Gunera oraz zespół Rozdarty Pończoch, którzy uatrakcyjnią Galę niespodziankami dla łódzkich społeczników. Imprezę poprowadzi Maciej Trojanowski.

Gala skierowana jest do wszystkich tych, którzy kochają wolontariat, a działania społeczne stanowią sens i esencje ich życia. Zgłoszenia przyjmowane są do dn. 02.12. br. drogą mailową: kontakt@centerko.org

Dołącz do wydarzenia na fb: https://www.facebook.com/events/1827031387662537

Szczegóły na stronie: https://www.centerko.org/2022/gala-wolontariatu…

Wydarzenie współfinansowane ze środków budżetu Miasta Łodzi w ramach zadania „Przeprowadzenie działań zmierzających do prowadzenia Łódzkiego Centrum Wolontariatu”, programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG w toku projektu „Aktywizacja osób chorujących psychicznie poprzez wolontariat” oraz Darowizny otrzymanej od Fundacji LOTTO.

Partnerem Regionalnym Gali Wolontariatu jest Województwo Łódzkie.

Back to top