– Zgierskie inspiracje dla koordynatorów wolontariatu

grafika dekoracyjna

Regionalne Centrum Wolontariatu „Centerko” i Stowarzyszenie EZG serdecznie zapraszają koordynatorki i koordynatorów wolontariatu na spotkania inspiracyjne.

Celem warsztatów jest refleksja na temat współpracy z wolontariuszami, zwłaszcza w zakresie wolontariatu długoterminowego oraz wzmocnienie potencjału i kompetencji koordynatorów. Przewidziano integrację, wymianę wiedzy, doświadczeń i porad, by pomagać wolontariuszom jeszcze lepiej pomagać!

Przygotowano dla Was dwa spotkania (można zapisać się na jedno lub dwa):

1. Język żyrafy i szakala w komunikacji z wolontariuszami: 16 listopada, godz. 10.00-13.00

Podstawą dobrze działającego wolontariatu są relacje i dobra komunikacja w zespole. Na zajęciach przećwiczone zostanie budowanie komunikatu empatycznego wg. koncepcji Porozumienia Bez Przemocy oraz udzielanie wolontariuszom informacji zwrotnej.

2. Ja jako koordynator wolontariatu: 23 listopada, godz. 17.00-20.00

To Wy, koordynatorki i koordynatorzy na co dzień motywujecie wolontariuszy i dodajecie im otuchy. A co z Waszym dobrostanem i motywacją? Na spotkaniu przeanalizowane zostaną kwestie takie jak: jakie wartości są dla Was najważniejsze w byciu liderką/liderem oraz jak działać, żeby się nie wypalić podczas realizacji programów wolontariatu długoterminowego.

Miejsce spotkań: siedziba Stowarzyszenia EZG, ul. Długa 15 w Zgierzu.

Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń! Mile widziani wszyscy  przedstawiciele organizacji i instytucji ze Zgierza i nie tylko.

Prowadząca:

Aleksandra Łuczak – certyfikowana trenerka programu Korpus Solidarności, wolontariuszka, koordynatorka wolontariatu, animatorka, realizatorka projektów z zakresu wolontariatu, zaangażowana w rozwój wolontariatu osób z niepełnosprawnościami.

Warunkiem udziału w działaniach rozwijających dla koordynatorów jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfJbUIx6blc4Ph4bkUr_lXHASrse18oWiRoa-CC5GugIhdb2g/viewform

oraz rejestracja w Systemie Obsługi Wolontariatu: https://www.korpussolidarnosci.gov.pl/pl

Spotkania rozwijające dla koordynatorów wolontariatu dofinansowane są przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 – 2030 Korpus Solidarności.

Back to top